سؤالات متداول سؤالات متداول

کاربر گرامی

موارد زير پرسش هاي متداولي است که مکرر توسط مراجعان کتابخانه پرسيده مي شود.براي پاسخ به پرسشهايي که در اينجا نيامده است، به بخش هاي مختلف وب سايت مراجعه کنيد يا پرسش هاي خود را به پست الکترونيک کتابخانه مرکزی centlib@gmu.ac.ir ارسال کنيد.

سؤالات متداول

چه پایگاه‌های اطلاعاتی در کتابخانه مرکزی موجود است؟

پایگاه کتابهای الکترونیکی

پايگاه کتب چاپي فارسي و لاتین

پایگاه بانکهای اطلاعاتی اشتراکی

پایگاه پایان نامه ها 

پایگاه نشریات لاتین کاغذی اشتراکی

پایگاه لوح های فشرده

پایگاه منابع کمک آموزشی

پایگاه پیوندهای مفید

منابع در چه دوره‌هایی به روز می‌شوند و یا توسعه می‌یابند؟

به صورت روزانه منابع وب سایت روز آمد می‌شوند و شما می توانید از طریق "تازه های مرکز" در پورتال کتابخانه دیجیتال از آن مطلع شوید.

 چگونه و از چه راه‌هایی می‌توانم منبع مورد نظر خود را پیدا کنم؟

از روشهایجستجو (ساده، پیشرفته و ابر جستجو) و مرورهای (الفبایی، موضوعی و پدیدآورندگان) می‌توان به منبع مورد نظر دست یافت.

  آیا راهی هست که عناوین کتابهای موجود و حتی کتابهای جدید در کتابخانه دانشگاه را جستجو کنم؟

بله. دو راه وجود دارد. 1. از طریق پورتال کتابخانه دیجیتال دانشگاه، برروی لینک جستجو در کتابخانه دانشگاه کلیک کرده و جستجوی خود را در منابع فارسی و غیر فارسی کتابخانه آغاز کنید.

2. به کتابخانه دانشگاه مراجعه کنید و با راهنمایی کتابدار در نرم افزار موجود در کتابخانه جستجو نمایید.

چگونه مي توانم کتاب به امانت بگيرم؟

براي امانت گرفتن بايد عضو کتابخانه دانشگاه شويد. مشخصات هر دانشجو، هیئت علمی و کارمند یک بار به نرم افزار  تحت شبکه کتابخانه دانشگاه وارد می شود و شما از آن پس مجاز هستید که کتاب به امانت بگيرید. براي اطلاعات بيشتر آيين نامه امانت را مطالعه نمایید.

آيا امكان امانت گرفتن كتاب از طريق پورتال كتابخانه دیجیتال وجود دارد؟

خیر فقط با مراجعه حضوری به کتابخانه مرکزی دانشگاه و کتابخانه های وابسته در سطح شهر(بیمارستان 22بهمن و 15خرداد) امکان امانت منبع وجود دارد.

چگونه می توانم منابع امانتی را  تمدید نمایم؟

با ورود به پورتال از قسمت کتابخانه شخصی، گزینه "تمدید مدارک" می توانید منابع امانتی خود را تمدید نمایید.

آيا از منزل يا محل کارم به مجلات الکترونيک و پايگاههاي اطلاعاتي دسترسي دارم؟

اگر عضو دانشگاه علوم پزشکي گناباد هستيد، و کد کاربري و رمز ورود دانشگاه را در اختيار داريد، کليه کامپيوترهاي   موجود در دانشگاه به شبکه دانشگاه متصل هستند،با كد كاربري خود به سيستم وارد شويد و جستجو را از طریق  بانکهای اطلاعاتی اشتراکی آغاز نماييد.  

براي اتصال به منابع الكترونيكي دانشگاه از منزل، نخست از قسمت دسترسی از راه دور فرم درخواست VPNرا در محيط دانشگاه تكميل و پس از تاييد، امكان استفاده براي شما در منزل نيز فراهم مي شود.

در صورت بروز مشکل باشماره تلفن واحدT ا دانشگاه :5027 – 057223028 داخلی 228 تماس بگيريد.

آيا امكان دانلود تمام صفحات و یا کل کتاب (کتب الکترونیکی) برای کاربران مهمان که عضو پورتال نیستند وجود دارد؟

بله امکان دانلود کل منبع کتب الکترونیکی لاتین در این وب سایت وجود دارد.

براي جستجوي مقالات به کمک نياز دارم آيا اين خدمات در کتابخانه وجود دارد؟

برای آشنایی با نحوه جستجو در این منابع سعی کنید در کارگاههای آموزشی کتابخانه مرکزی دانشگاه شرکت کنید.همچنین کتابداران شاغل در کتابخانه،آماده پاسخگویی و ارائه راهنمایی در خصوص نحوه جستجو برای مقالات می باشند.

مجلات جاري در کدام بخش کتابخانه هستند؟

مجلات جاري در بخش ژورنال قرار دارند. ضمنا مي توانيد با جستجو در وب سایت از طریق مجلات لاتين کاغذی اشتراکی از عناوين مجلات جاري آگاه شويد.

 چگونه مي توانم عناوين پايان نامه هاي دانشگاه دررشته هاي مختلف را جستجو نمايم؟

پايان نامه ها در بخش ژورنال کتابخانه مرکزی دانشگاه نگهداري مي شوند و کليه مشخصات پايان نامه ها نيز از طريق نرم افزار، از قسمت پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی در دسترس می باشد.

 چگونه مي توانم اصل پايان نامه را مطالعه نمايم؟

اصل پايان نامه را صرفاً در محل كتابخانه مربوطه مي توانيد مطالعه نماييد و قابل امانت نيست. چون پايان نامه نسخه منحصر به فرد از نتيجه تحقيق فارغ التحصيل مي باشد.

چگونه می‌توانم به محتویات این سایت بازخورد دهم؟

از طریق گزینه "ارتباط با ما" قسمت پرسش از کتابدار در پایین صفحه اصلی پورتال یا منوی سایت کتابخانه می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

 اگر رمز عبور را فراموش کردم چه راهی برایم وجود دارد؟

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید می‌توانید گزینه "ورود" در صفحه اصلی را انتخاب و روی "کلمه عبور را فراموش کردید؟" کلیک کرده و درخواست کلمه عبور جدید نمایید. با وارد شدن به پست الکترونیکی خود و کلیک بر روی لینک اینترنتی موجود در پست الکترونیکی، می توانید کلمه عبور جدید را وارد نمایید.